• 127 hours

  211.
  127 hours
  Filmin adı 127 saat boyunca kayalıkların arasında sıkışan aron ralston'ın gerçek hikayesinden geliyor.
  Sıkıcı değildi tavsiye edebilirim.
  Son kısmında biraz etkilenebilirsiniz, kandan dolayı.

  Filmin başında aklıma mr zeze geldi. Ne zaman doğayla bütün çılgın bir adam görsem aklıma gelir. Silik oldu ama umarım hâlâ doğayla iç içe ve keyfi yerindedir. Başına gelmesin böyle bir şey, ah aman diyeyim.
  30 -1 ... annebaba
 • pretty when you cry

  4.
  pretty when you cry
  https://youtu.be/fOdGPfc-8UY
  Özellikle son kısmıyla beni benden alan lana del rey parçası.
  31 -2 ... annebaba
 • powder

  15.
  Içeriği iyi. sahnelenişi 95 yapımına göre etkileyici, şu anda ise kurgu olmasına rağmen işin içine gerçeklik payı kattığımda bolca mantık hatası bulabildiğimi düşündüğüm film.
  powder
  19 ... annebaba
 • bir dehanın yaşamından notlar

  1.
  bir dehanın yaşamından notlar
  Einstein'ın kısaca hayatı, oldukça basite indirgenmiş birkaç teorisi ve aforizmalarından oluşturulmuş kitap. Kronolojik sıra konusunda başarısız.

  "Buyük ruhlar, sıklıkla küçük beyinlerin şiddetli itirazlarıyla karşılaşmıştır."
  37 -2 ... annebaba
 • sevmek zamanı

  124.
  sevmek zamanı
  Fotoğrafı sevmek.
  Eski kadınların zarafetini nasıl saklayabilirdik, kim o elbiseler absürt şekildeyken modernitenin artacağını söyleyen moda ikonu?
  Zaman, zarafet adına dursa.

  Ben susuyorum film konuşsun diyeceğim, diyalogların azlığını belirtmek isterim.
  seyredalmak adına.
  37 -3 ... annebaba
 • heroin

  20.
  heroin
  https://youtu.be/P5sWiNJdhmc
  18 -1 ... annebaba
 • portobello cadısı

  14.
  portobello cadısı
  Bence paulo coelho'nun tek kusuru kitaplarının bu denli mükemmel olması. Hâl böyle olunca hızlı bitiyor efendim durduramıyoruz. Bu kitabını özellikle okurken, arkada bana durmadan eşlik etmesini sağladığım müzikler oldu. Kitabı bırakıp dans ettiğim oldu.

  "Peki, benim ne öğrendiğimi biliyor musunuz? Tamam, vecde gelmek esriyip kendinden geçmektir, ama dans da ayaklarını yerden kesmenin, bedeninle bağıntını koparmadan yeni boyutlar keşfetmenin bir yoludur. Dans ederken ruh dünyasıyla gerçek dünya mutlu bir biçimde bir arada var olurlar. Klasik bale yapanlar neden parmaklarının ucunda dans ediyorlar biliyor musunuz? Aynı anda hem yere değiyorlar, hem de göğe erişiyorlar da ondan."
  "Öldüğüm zaman beni ayakta gömün çünkü bütün ömrüm dizlerimin üstünde geçti."

  Athena'ya armağan.
  portobello cadısı
  36 -5 ... annebaba
 • to ng

  46.
  https://youtu.be/DRFpbOhfBr4
  Pişt. Sessizce uslu dur, ses çıkartma. Bir yazar. Seviyorum. çok.
  20 -13 ... annebaba
 • barda

  385.
  türk tarihinin en manyak filmi herhalde budur. Daha önce yaşanmış, uyarlama olması?
  lütfen bir daha gerçek olma.

  barda
  29 -2 ... annebaba
 • temple grandin

  29.
  Temple grandin adında otizmli bir kadının azimlerle dolu, sarılma kutusuyla ten teması olmadan sevgi hissetmenin yolunu bulan, tekrar izlenebilitesi olan, 2010 yapımı biyografik film.

  "ben resimlerle düşünürüm. kelimeler benim için ikinci bir dil gibi. yazarken ve konuşurken kafamdaki tüm görüntüleri kelimelere dönüştürürüm. biri benimle konuşmaya başladığında sözleri hızla kafamda görüntülere dönüşür. dil tabanlı düşünen insanlar, sıklıkla bu durumu zorlaştırıcı bulsalar da benim durumumda bu bir avantaja dönüşüyor."

  temple grandin
  29 -2 ... annebaba
 • gececi

  6.
  gececi
  Ikinci sayısı yayımlanan, her gün gidip gelmiş mi gelmemiş diye kontrol ettiğim ve sonunda kavuştuğum dergi.

  gececi
  Nickim bulunuyor. Elim ayağım titriyor, mutluluktan aklıma kelimeler gelmiyor.
  Ben gidip biraz başka ortamlarda da güleyim. millet nasıl bir kafada acaba bu diye düşünüp dursun. Yerimde duramıyorum.

  Ed: yanlış anlaşıldım. Yine mi yav.
  32 -8 ... annebaba
 • kader

  614.
  kader
  Soundtrack'ı iyiyken sahnelerdeki yersiz ritim geçişlerini rahatsız edici bulduğum, 1 saat 43 dakikalık zeki demirkubuz filmi.
  23 -2 ... annebaba
 • beysun yıldız

  4.
  https://youtu.be/VVkqnjshY1o
  15 -1 ... annebaba
 • günün gif i

  453.
  günün gif i
  Topitopların içinden neden güllü dövme çıkmıyor!
  Büyük saat;
  https://youtu.be/Cro_yohum14
  26 -4 ... annebaba
 • rang e khoda

  21.
  -cennetin rengi-

  "Kör olduğum için herkes benden kaçıyor. Eğer görebilseydim diğer çocuklarla birlikte köy okuluna devam edebilirdim ama ta dünyanın öbür ucundaki körler okuluna gitmek zorundayım. Öğretmenimiz, Allah’ın bizleri diğer kullarından daha çok sevdiğini söylüyor ama ben diyorum ki madem öyle bizi kör yaratmazdı ki. Böylece Onu görebilelim. Öğretmenimiz dedi ki allah görünmezdir. O her yerdedir. Onu hissedebilirsin. Onu parmak uçlarını kullanarak görebilirsin. Allah’ı bulana kadar ellerimle her yere dokunacağım ve bulduğumda da, kalbimin bütün sırları dâhil, her şeyi anlatacağım."
  rang e khoda
  muhammed'in sesiyle yavru kuşu fark edip ağaca tırmanarak onu yuvaya koyması filmin başında aldı.

  Bir haftadır sözlük yazarlarının fiziksel kusurları diye bir başlığı okuyorum ve de sözlük yazarlarının zaafları gibi şeyleri aynaya bakıp düşünüyorum. Çok cevabım oluyor aslında. ne bileyim cüceyim sanırım, dudağım bence fazla büyük, uzağı net göremiyorum, insanların elleri ve bileklerine takılıp kalıyorum.
  Gözleriyle görmeden doğayı benden daha çok duyumsayabilen insanları film olarak konu aldıklarında tüm egom, kusurlarım çöp oluyor. Acıtan şey ise yaptığım bir anlık empatiyi ömür boyu yaşayan insanlar var. Sanıyorum ki en büyük zaafım bu. doğa tasvirimde kelimelerim hep bi' eksik kalacak.
  26 ... annebaba
 • hayat

  2166.
  Içimiz dışımıza yansımıyorsa aynalara ne hacet? Insanların konuştukça kararttığı içimizi hislerimizle, renklerimizle, kelimelerimizle adlandıramıyorsak yüzyıllarca aynada göremediğimiz gözleri bizler için adlandıran şairlerin ne anlamı var?
  Kaybolmayı seçmektir siyah. tüm renklerin en içine dönüğü, suskunu, dingini, yok olmayı arzulayanı.

  Ruhu sığındığımız küçücük ahir ömre teslim ettik.

  https://youtu.be/W2zkN74s72M
  34 -4 ... annebaba
 • fredrika stahl

  10.
  https://youtu.be/tdBCsiMa3nY
  2.44'üncü saniyeyi açıp izlemek.
  Süzülen ses.
  16 ... annebaba
 • avare biri

  2.
  https://m.uludagsozluk.com/e/38348087/
  Sözlüğümüzde şirin mi şirin nitel ve nicel arasındaki farkı bir türlü öğrenemeyen ancak öğrenmenin ve öğretebilmenin çok kolay olduğunu kendinisinde de uygulayan cleveres'ın çılgın çizimleri varmış.
  avare biri
  Nicel kelimesindeki "c" harfini ters dönderince üzüm tabağı oluyormuş. Bu üzüm tabağı sayılabilen her şeyi nicele gönderiyormuş. Bu durumda sayabildiğimiz her şey nicel oluyormuş.
  nitelde ise apartmanlar arasında iki aşık duygularını elleriyle uzanarak paylaşıyorlarmış, duygular tabağa konup hesaplanamadığı için adı nitel oluyormuş.

  Somut: si-mit, pala-mut.
  Soyut: yut beniii, bak kayboldum.
  22 -1 ... annebaba
 • hediye

  80.
  Ulaşılamaz olarak düşünüp sizde merak uyandıran kişilere ulaşma hayali sizde haz yaratır. Sizi sevmeyeceğini bildiğiniz halde sevginizi hak etmeyen birine ulaşmak için elinizden geleni yaparsınız.

  Ama.. elimizde bakar kör olan gözler var. en yakın davranan kişi yerine size zor geleni elde etmek istersiniz. Sonunda bekleyen şeyin acı olduğunu bildiğiniz halde.

  Vereceğiniz en anlamlı hediye hazlarınız yüzünden gözünüzle göremediğiniz, sizi yıllara bölerek seyreden kişiyle duygu alışverişi sağlamak.

  Yani hediyeniz gözünüzün önünde size sevgi duyan kişiyi keşfedebilmek. Bir şarkı, bir kitap, bir bakış, nedeni olmayan bir günde verilen en sıcak hediye.

  Doğum günlerinde suskun sıcak sadakat istenilsin.

  https://youtu.be/kGaYVJW9hTU
  28 -1 ... annebaba
 • yazarların bugünkü mutluluk sebebi

  193.
  yazarların bugünkü mutluluk sebebi
  6. Sınıftayken resim dersi ödevimiz olarak camın üzerine siyah noktaları birleştirerek absürt şekiller ortaya çıkarmak vardı. Bu sanatın adını hatırlayamadım şu an.
  Camın kenarına bir gül iliştirmişim, boyaların bazı yerleri açık bazı yerleri koyu olmuş ama o olmayışına baktıkça mutlu oldum. Renklere ve çiçeklere olan bakış açımda değişiklik olmamış, sevgimin her şeye karşı sonsuz oluşu beni mutlu ediyor.

  https://youtu.be/VZP3KaX-dvI
  29 ... annebaba
 • yeni şeyler getiriyorum